10 Kasım 2020 Atatürk’ü Anma Programı ve Mesajımız

İstiklal mücadelesinin Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

10 Kasım, sadece bir anma günü değil Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma hedefimizi tazelediğimiz gündür. Ömrünü milletinin selameti ve bekasına adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Benim en büyük eserim Türkiye Cumhuriyeti’dir” diye ifade ettiği Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümüne yaklaşırken her günü, bir önceki günden daha ileriye taşımak adına kararlılıkla ilerliyoruz.

Eşsiz lider Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak ve Cumhuriyetimizin ilelebet baki kalması için çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla cennet vatanımız uğruna canını ve kanını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi yad ediyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete yolculuğunun 82. yıldönümünde özlem ve minnetle anıyoruz.

Ataturk is the renowned leader with his awe-inspiring achievements, ideas, leadership ability and outstanding personality.

We commemorate Great Leader Mustafa Kemal Ataturk with respect, love and mercy.

There is no doubt that the struggle of independence and freedom has been successful thanks to Ataturk. Therefore, the Great Leader has been an example for many communities around the world without exception. The Great Leader Ataturk believed that success of National Struggle was never enough and carried out many revolutions, which is very difficult or even impossible to realize. His the greatest gift to Turkey Nation is the establishment of Turkey Republic.

Turkey Republic is the monument of Ataturk. This monument based on Saga. Saga that has given strength to captive nations to rebel with the torch of Freedom in order to gain independence. This saga, written by Ataturk and Turkish nation is an indicator of what Turkish Nation, led by Great Leader can do even the impossible. For this reason, Turkish Citizen achieves success and will continue achieve.

On the occasion of 74th anniversary of death of Ghazi Mustafa Kemal Ataturk, I would like commemorate Great Leader Mustafa Kemal Atatürk, his comrades and all heroes of Liberation War with respect and mercy.

Dernekler Basın Özel Haber

Bir cevap yazın