Çamaş İlçesi Budak Mahallesinin Kronik Çöpleri

 

Çevre Denetim Timi, bu hafta da Ordu İli Çamaş İlçesindeydik. Ordu İli, Büyükşehirlerin en küçüğü olan bir Büyükşehir Belediyesi. Türkiye’de yerel yönetim reformu sürecinde Belediye Mevzuatında Belediye Sınırlarının il idari sınırı olması ile birlikte, bütün bir idari sınırın hizmet alanı olması aşamasında hizmete yetemeyen belediye çoğu zaman taşradaki ilçelere hizmet götürmekte zorlanmaktadır.

KADOÇED ÇEVRE KİRLİLİĞİ İHBAR HATTIMIZ:   0452 310 20 30

Merkezdeki çevre temizlik hizmetleri bir yandan aksarken, bir yandan da atıkların depolanması devasa büyük bir sorun olarak ortadadır.

Öte yandan, lçelerin temizlik hizmetlerinde de aksaklıklar yaşanmakta hatta bazı ilçeler için temizlik ve çöp sorunu kronik hale gelmektedir. Bunun en güzel örneği de Çamaş Budak Mahallesini Burhan Mahallesine bağlayan yol ayrımında yaşanılan çöp sorunu.

Çevre denetim ekibimiz aşağıdaki görüntüleri kaydetmiştir. Bu bölgeyle ilgilenen belediye ekiplerinin buraya kayıtsız kalmaları durumunda konunun resmi yazı ile çözülmesi için gereken girişim derneğimiz tarafından yapılacaktır.

KARADENİZ’DEKİ BÜTÜN ÇEVRE KİRLİLİĞİ VE İHLALLERİ İÇİN

KADOÇED ÇEVRE KİRLİLİĞİ İHBAR HATTIMIZ:   0452 310 20 30

Haber: KADOÇED Basın

HABERE İLİŞKİN FOTOĞRAFLAR:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir